Un rabin a editat o carte ce legiferează posibilitatea uciderii neevreilor care reprezintă un pericol pentru existenţa poporului lui Israel
Noiembrie 10, 2009 Categoria: Stiri
Ierusalim. Un rabin a editat o carte ce legiferează posibilitatea uciderii neevreilor care reprezintă un pericol pentru poporul lui Israel. Cartea legiferează posibilitatea uciderii atît a maturilor cît şi a pruncilor.
Şeful Instituţiei Religioase de Învăţămînt “Od Iosef Hai”, rabinul Iţhak Şapira în noua sa carte “Torat a-Meleh” (una din variantele traducerii poate fi percepută ca o “Teorie a împăratului”) povesteşte în 230 de pagini cum şi în ce circumstanţe se pot înlătura duşmanii poporului lui Israel.
Recomandaţiile de a citi această carte, care prea puţin probabil că va deveni un “bestseller”, şi care au stîrnit deja mult scandal în cercurile religioase, au fost făcute de aşa rabini cunoscuţi ca Iţhak Ginsbug, Dov Lior, Iacob Iosef.
Inamicul rabinului, scrie editura israeliteană NRG, condiţionează cauzele uciderii ca pe o “strictă necesitate” şi îl cheamă pe cititor să-şi aducă aminte de necesitatea împlinirii poruncilor Torei, printre care “Să nu ucizi!” nu stă în ultimul rînd al Scripturii.
/MIGnews.com / Седмица.Ru/
Tradus de Teodor Arktos
/eph.md/
Lasa un comentariu
Completeaza casutele de mai jos pentru a adauga un comentariu.


ROMANIAAA…TREZESTE-TEEE…
Nu aveti Nimic de spus?
Nu se declanseaza in Voi,Nici-o Revolta Dreapta?
Asteptati sa va Asasineze Strainii din Alte Tari?
Va intereseaza doar Bunul Trai? Si pe acesta o sa-l pierdeti definitiv!Macar,sa NU deveniti Tradatori ai Bisericii Ortodoxe caci mai Bine era pt Voi sa NU va Nasteti.
Va intereseaza doar Mancarea din Frigider,Filmele de la Tv,Masina din Parcare,Tipul de Telefon,Succesul Profesional,Venitul Financiar,Intelegera si Armonia Falsa intre Voi si Toate Sectele din Tara,Apreciera Multor Pagani?
Veti fi mai VINOVATI decat Criminalii cu Sange Rece pentru Indiferenta Voastra fiindca ati lasat “Toti Nebunii din Afara Granitelor” sa Distruga Romania.
Moldova este “o insula de oameni” cu Mult mai Potrivnica Dracilor…decat Voi.
Aici…faceti Aliante cu Toate Falsele Credinte si Culte dar Va Asasinati cu Voia Voastra.
Chiar NU mai are Nimeni…Nimic de spus?
Va este frica?
O sa fiti Macelariti chiar in “Culcusul Cald si Luxuriant” in care va Descompuneti Fiinta prin Pacate.
Duceti-va la Manastirea Prislop la Mormantul Parintelui Arsenie Boca…poate Veti Primi Curaj de la El…sa NU va Tradati Tara si Traditiile.
Ascultati-l pe Parintele Amfilohie Branza…poate Vi se Vor Deschide Mintea si Sufletul de Luptator pentru Ortodoxie.
http://www.youtube.com/watch?v=-dFCjrdnZs0&feature=related
Mesaj pt Cei Care Zac in Indiferenta,Lenevie,Rautate,Dusmanie inclusiv pentru Cei cu Forta de Decizie In Guvernarea Tarii.
NU TRAITI DEGEABA SI IMPOTRIVA LUI DUMNEZEU!
VA FI VAI SI AMAR PENTRU VOI.
Semnat: un simplu pamantean.